Сасуоло огорчи дебюта на Черчи

Мачът от 17-я кръг между отборите на Милан и Сасуоло завърши при резултат 1:2 след голове на Андреа Поли в 9-тата минута, Никола Сансоне в 28-та и Симоне Дзадза в 67-та.

С тази победа тимът на Еузебио ди Франческо се изкачи с цели три позиции и вече е 9-ти с 23 точки.

Загубата за възпитаниците на Филипо Индзаги бе четвърта и те запазват седмата позиция с 25 пункта.

Мачът започна с лек натиска на домакините от Милано и в деветата минута резултата беше открит след гол на Андреа Поли.

След отбелязаното попадение играта стана доста груба, а добрите отигравания липсваха.

Все пак отборът на гостите намери пътя до вратата на Диего Лопес и в 28-та минута изравни след като Доменико Берарди намери непокрития Никола Сансоне, който с точен удар в левия ъгъл направи резултата 1:1.

Краят на първата част и началото на втората отново бяха опорочени с груби фаулове.

През вторите 45 минути отборът на Сасуоло се опита да наложи натиск, но защитата и вратаря на Милан се справяха с всяко положение

В 65-тата минута Алесио Черчи направи своя официален дебют за тима на Филипо Индзаги, като замени изморилият се Микел Есиен.

Веднага след влизането на Черчи играта на „червено-черните“ се раздвижи и последваха две бързи положения спасени от Консили.

В 67-та минута Сасуоло направи пълен обрат, точно когато Милан мислеше, че е наложил натиск на противника си, Симоне Дзадза разстреля Лопес след точно изпълнен ъглов удар.

Последва нов натиск на 7-кратните европейски шампиони, но вратарят на домакините се представяше на ниво при всяка създала се пред него ситуация.

До нов гол не се стигна въпреки натиска на домакините и Сасуоло отмъкна трите точки от „Джузепе Меаца“.