Дженоа изпусна от поглед топ 3 след гаф с опашкар

Една от приятните изненади в Серия А до момента през сезона – Дженоа – изпусна възможността да се задържи само на една точка от топ 3 в класирането след 17-ия кръг и да изпревари по точки градския си съперник Сампдория.

„Грифоните“ от Генуа завършиха наравно 2:2 като домакин на опашкаря Аталанта, като дори се спасиха от унизителна домакинска загуба, след като до 49-ата минута изоставаха с два гола на стадион „Мараси“.

Така активът на Дженоа се увеличи само до 27 точки – колкото имат Сампдория, загубил вчера с 0:3 от Лацио, и Наполи, който е с мач по-малко и от 19 часа днес гостува на Чезена. Аталанта с 16 пункта остава точно над чертата на изпадащите на 17-то място.

Бергамаските поведоха в 37-ата минута чрез Дзапакоста, а в 49-ата Моралес изненадващо увеличи преднината им, като и двете попадения бяха след асистенции на Базели. В 51-ата обаче Фалке намали от дузпа, а в 69-ата Алесандро Матри възстанови равенството, но в оставащите минути до края на срещата домакините не можаха да стигнат до пълен обрат.

Палермо без Ивайло Чочев в състава си разпиля Каляри с 5:0, а в мачовете Емполи – Верона и Киево – Торино не паднаха голове, докато Парма надделя с минималното 1:0 над Фиорентина и записа едва трети успех през сезона.