Сашо Везенков загуби финала за Купата на Гърция

Една от големите надежди на българския баскетбол Александър Везенков не успя да спечели Купата на Гърция.

На финала тимът на Взенков, Арис, допусна поражение от Панатинайкос с категоричното 53:90, което донесе трета поредна купа във витрината на ПАО.

Финалът се игра в Ираклион, а в отделните части атиняни надделяха с 20:18, 20:22, 35:7, 15:6. Така баскетболистите на Панатинайскос заслужиха трофея за рекорден 15-и път в историята си.

Везенков се отличи с 9 точки за тима своя тим. Най-резултатен за Арис пък беше Елефтериос Бохоридис с 12 точки. ЗА ПАО Рамел Къри наниза 17 точки и бе най-полезен. Йонас Мачулис добави 13 точки за победителите.

Двубоят беше равностоен до почивката, но Панатинайкос взе третата част с 35:7 и предреши крайния победител. В последната част Арис се представи още по-зле в атака и добави още само 6 точки съм актива си, с което загуби и срещата.