Клипърс смаза Филаделфия, Лейкърс с нова загуба

Блейк Грифин отбеляза 26 точки и спечели 11 борби за своя "дабъл-дабъл", а с негова помощ Лос Анджелис Клипърс набра преднина от 31 точки през първата четвъртина до окончателна победа със 123:78 срещу Филаделфия в мач от редовния сезон на НБА.

Джамал Крофърд реализира 21 точки за миналогодишните победители в Тихоокеанската дивизия, които бяха с баланс от 12:6 без завърналия се от продължително лечение на травма в рамото на дясната ръка пойнт гард Крис Пол.

7-кратният участник в мача на звездите в НБА завърши 23-те си минути на игрището със 7 точки и 8 асистенции, а неговият съотборник ДеАндре Джордан записа "дабъл-дабъл" от 20 спечелени борби и 10 точки.

С това Клипърс увеличиха своя аванс в дивизията на четири мача срещу Финикс. Резервата Тони Ротън отбеляза 21 точки за 76-ърс, които са в серия от шест поредни загуби и общо 13 в последните 16 мача в НБА. Центърът Спенсър Хоус пък пропусна всичките си осем стрелби в период от 23 минути, в който отборът от Филаделфия не успя да стигне до кош.

Кевин Дюрант изнесе нов брилянтен мач за отбора на Оклахома Сити, след като отбеляза 41 точки и спечели 10 борби при победата със 112:100 над Ню Йорк Никс. Реджи Джаксън добави други 19 пункта, а Серж Ибака завърши с 16.

Виктор Оладипо наниза 23 точки в коша на Индиана за крайната победа на Орландо с 93:92 срещу фаворита за титлата. Пейсърс имаха шанс да победят със сирената, но атаката от открадната топка завърши с неточен изстрел на Пол Джордж, посочва БТА.