Сашо Тонев с няколко минути при загуба на Вила

Българският национал Александър Тонев записа няколко минутки за своя Астън Вила, който отстъпи с 1:2 при визитата си на Евертън в мач от 24-ия кръг на Висшата лига.

Тонев отново бе оставен на резервната скамейка от мениджъра Пол Ламбърт, който все пак му гласува доверие в 87'. Крилото замени Андреас Вайман на терена, но с нищо не успя да помогне на бирмингамци да избегнат поражението.

Така Астън Вила инкасира 11-а загуба от началото на сезона, като "виланите" остават на 10-а позиция във временното класиране с актив от 27 точки.

Евертън пък продължава битката за място в Топ 4, като "карамелите" се доближиха на само точка зад градския съперник Ливърпул на петата позиция. "Червените" обаче са с мач по-малко.

Двубоят на "Гудисън Парк" не вървеше толкова зле за гостите, които се оттеглиха на почивка с гол аванс. Точен за 0:1 в 34' бе Леандро Бакуня, който вкара след подаване на Бентеке.

През втората част обаче момчетата на Роберто Мартинес осъществиха пълен обрат. В 74' Стивън Нейсмит изравни след асистенция на Пиенаар, а само пет минути преди края белгийският национал Кевин Миралас донесе ценни три точки на "карамелите".