Леден душ за Юнайтед на "Британия Стейдиъм"

Отборът на Стоук Сити нанесе осма загуба на Манчестър Юнайтед от началото на сезона, след като се наложи с 2:1 при домакинството си на "червените дяволи" в мач от 24-ия кръг на английската Висша лига.

И двете попадения за "грънчарите" бяха дело на Чарли Адам. Той откри резултата след 38 минути игра, но Юнайтед се върна в мача с попадение на Робин ван Перси малко след началото на второто полувреме (48').

Малко по-късно (52') обаче домакините отново попариха възпитаниците на Дейвид Мойс, след като Адам се разписа за втори път, а този резултат се запази до края на мача.

След тази загуба Манчестър остава на незавидното за името и амбициите на клуба 7-о място във временното класиране на Премиършип с актив от 40 точки, а Стоук Сити се изкачи на 11-а позиция с 25 пункта.

Домакините не се уплашиха от звездите на Юнайтед, предвождани от новият най-скъп трансфер в историята на клуба Хуан Мата и головите машини Робин ван Перси и Уейн Рууни и се бореха за всеки сантиметър от терена на "Британия Стейдиъм". Футболистите на двата отбора бяха затруднени и от силния вятър в Стоук, който често променяше траекторията на топката.

"Червените дяволи" се опитаха да осъществят натиск в началото на двубоя, а пропуски направиха Уейн Рууни и Ван Перси. Така се стигна до 38-ата минута, когато домакините издебнаха съперника си и поведоха в резултата. Чарли Адам реши да стреля директно във вратата след отсъден фаул на над 35 метра и извади късмет, защото топката се отклони от крака на Майкъл Карик в влетя в мрежата на Давид Де Хеа за 1:0.

4062363

При този резултат завърши и първото полувреме, а мениджърът на Юнайтед Дейвид Мойс получи още лоши вести, след като бе принуден за замени принудително двама свои защитници - Фил Джоунс и Джони Еванс.

Юнайтед изравни малко след подновяването на играта (48'), а точен бе Робин ван Перси след асистенция на Хуан Мата. Бранител на Стоук не успя да изчисти добре топката и то попадна в испанския национал, който изведе чудесно Ван Перси и резултатът не закъсня - 1:1.

4062364

Радостта на "червените дяволи" обаче не трая дълго, защото само четири минути по-късно (52') Чарли Адам отново бе в прегръдките на съотборниците си, отбелязвайки втория си гол в мача след чудесен изстрел от границата на наказателното поле.

До края на мача и пред двата отбора се откриха възможности, но до ново попадение така и не се стигна и Стоук се поздрави с победата.