САЩ свали "суперорлите" на земята преди Мондиала

С два гола на Джоузи Алтидор отборът на САЩ победи Нигерия с 2:1 в последната контрола на двата отбора преди старта на 20-ото Световно първенство по футбол в Бразилия 2014.

Двубоят се игра в Джаксънвил, Флорида, а победата бе трета поредна за възпитаниците на Юрген Клинсман в проверките преди Мондиала, като преди това американците записаха успехи на Азербайджан и Турция.

Алтидор прекъсна головата си суша, като откри резултата в 32-ата минута. Нападателят не бе вкарвал от декември, както за клубния си отбор Съндърланд, така и за националния тим. Това донесе увереност на Алтидор, който реализира и втори гол в 68-ата минута.

Виктор Моузес се разписа за Нигерия, отбелязвайки почетното попадение за "суперорлите" от дузпа в 86-ата минута.

Попадението попречи на вратаря на САЩ Тим Хауърд да завърши със суха мрежа в своя юбилеен мач номер 100 за националния отбор.

САЩ започва участието си на Мондиал с мач срещу Гана на 17 юни, а Нигерия се изправя срещу Иран ден по-рано (16 юни).