САЩ и Уелс извъртяха първото реми на Световното

Бойките тимове на САЩ и Уелс изораха терена и завършиха наравно 1:1 в мач от група B на Световното първенство в Катар. След спокойни начални минути САЩ имаше първите две възможности за гол. Те дойдоха в 9-ата минута след началото. Тимъти Уеа беше изведен отдясно. Той центрира във вратарското поле. Джо Родън от Уелс игра с глава и за малко да си вкара автогол. Уейн Хенеси обаче успя да реагира и изби. Последва ново центриране. Този път Джошуа Сарджент стреля в близкия ъгъл. Уелският страж спаси.

Четвърт час след началото Итън Ампаду пробва късмета си с шут от сериозна дистанция, но високо над напречната греда. В 29-ата минута Сержиньо Дест отправи далечен изстрел, който беше безкрайно неточен. Все пак по-силните начални минути на САЩ дадоха резултат.

Десет минути преди почивката американците излязоха напред в резултата. Основна заслуга за попадението имаше Кристиан Пулишич. Звездата на Щатите преодоля няколко противници и се втурна към наказателното поле. Той пусна в коридор към Тимъти Уеа. Синът на Джордж Уеа с едно докосване стреля по земя и преодоля Хенеси за 1:0.

До почивката Уелс опита да отговори, но САЩ много умело се бранеше и постигна целта си да запази крехката си преднина.

След почивката натискът на „драконите“ продължи, но все така неуспешно. Американската защита успя да се справи с поредица от центрирания, включително от статични положения.

В 64-тата уелсците бяха много близо до изравняването. Опасността за вратата на Мат Търнър дойде след статично положение. Отбраната пред него успя да се справи с първото центриране, но топката стигна до Бен Дейвис, който стреля с глава. Търнър реагира блестящо и успя с една ръка да спаси. При последвалия корнер Кийфър Мур засече с глава, но стреля над целта.

Десетина минути по-късно Брендън Аронсон беше намерен в наказателното поле. Той се беше позиционирал на далечната греда. Ударът му с глава беше неточен.

В 80-ата минута Уелс получи правото да бие дузпа. От нищото голямата звезда на „драконите“ Гарет Бейл спечели 11-метров наказателен удар. Бившият футболист на Реал Мадрид получи с гръб към вратата, но беше съсечен от Уолкър Цимерман. Главният съдия Абдулрахман Ал-Ясим моментално посочи бялата точка. Капитанът се нагърби с изпълнението. Въпреки че Търнър хвана ъгъла, топката се оплете в мрежата за 1:1.

В 89-ата минута Уелс дори можеше да направи пълен обрат. Брендън Джонсън беше изведен зад американската защита. Той надбяга двама и стреля в близкия ъгъл, но право в ръцете на Търнър.

Докрая, въпреки десетте минути добавено време, не се стигна до опасни положения.

САЩ - Уелс 1:1

Голмайстори: 1:0 Уеа (36), 1:1 Бейл (82);

Стартови състави:

САЩ: Търнър, Дест, Зимерман, Рийм, Робинсън, Адамс, Муса, Маккени, Пулишич, Уеа, Сарджънт

Уелс: Хенеси, Уилямс, Дейвис, Мехам, Ампаду, Родон, Уилсън, Рамзи, Бейл, Робъртс, Джеймс

Жълти картони: Дест (САЩ), Маккени (САЩ), Бейл (Уелс), Мехам (Уелс); Рийм (Уелс); Акоста (САЩ)