САЩ и Аржентина с рутинни победи на Световното по волейбол

снимка: fivb.org

Първите мачове от днешната програма на 18-ото Световно първенство по волейбол в Полша преминаха без изненади, след като САЩ и Аржентина записаха лесни победи съответно над Пуерто Рико и Камерун.

Американците, които са считани за един от големите фаворити за титлата не оставиха никакви шансове на Пуерто Рико, разгромявайки ги с 25:15, 25:8 и 25:20 в мач от група D на Мондиала.

С този успех “янките” оглавиха временното класиране в своя поток  с актив от 6 точки, следвани от Иран (5 т.), които играят с Франция по-късно днес.

САЩ буквално прегази Пуерто Рико в тази среща, която бе първа среща между двата отбора на световно първенство по волейбол.

Доказателство за това е статистиката за втория сет, в който американците дадоха едва 8 точки на съперника, подобрявайки рекорда за най-голяма разлика на турнира (САЩ изпревари Бразилия, която спечели с 25:10 единия от геймовете си срещу Тунис - б.а.).

Топреализатор в мача стана Тейлър Сандер с 11 точки, Матю Андерсън добави 10, а Пол Лотмън и Максуел Холт завършиха с по 9 пункта всеки. За състава на Пуерто Рико нито един волейболист не успя да премине границата от пет точки, като с по толкова приключиха Маникс Роман и Жан Карлос Ортис.

В другия ранен мач от днешната програма на Световното първенство по волейбол в Полша Аржентина укроти “неукротимите лъвове” от Камерун след класически успех с 3:0 (25:17, 25:18, 25:23) в мач от група А на надпреварата.

“Гаучосите” реализираха шест директни точки от сервис срещу нито една за съперника си, за да се поздравят с втора победа в Полша.

Най-полезни за Аржентина бяха Хосе Луис Гонзалес (15 точки) и Факундо Конте (13 точки), а най-резултатен за африканците стана Давид  Фехуо с 14 пункта

След този успех аржентинците се изкачиха на второ място във временното класиране в групата. Те събраха 6 точки, докато Камерун е на дъното, без актив.