Сао Пауло спечели точка срещу Крузейро

Защитникът Антонио Карлос се разписа в добавеното време, за да донесе точка на Сао Пауло след равенство 1:1 срещу Крузейро в мач от втория кръг на бразилското първенство по футбол.

Така шампионите не успяха да спечелят втори пореден мач в Серия "А", а единственият отбор с пълен актив от началото на новия сезон остана Флуминензе.

Карлос вкара след две минути игра в добавеното време, с което елиминира брилянтно попадение на Жулио Баптища в 50-та минута.

Бившият нападател на Реал Мадрид вкара след красив изстрел от пряксвободен удар и даде аванс на своя тим, но Крузейро остана без домакинска победа над големия си съперник вече почти десет години.

Флуминензе даде тон на битката за първото място след 1:0 над Палмейрас в събота вечер. 4-кратните шампиони бяха изхвърлени от елита миналата година, но бяха върнати по служебен път от спортния трибунал.

Това включваше и наказание за отбора на Португеза, който е използвал наказан играч в последния кръг от шампионата.

Коринтианс пък се наложи с 2:0 над Фламенго в последния си домакински мач на "Пакаембу", преди отборът да се премести на новопостроения за световните финали "Итакерао".