Бока Хуниорс се справи с Арсенал

Бока Хуниорс победи Арсенал Саранди с 4:2 в най-добрия си мач за годината, докато Ривър Плейт продължи лошата си серия в гостувания след равенство 1:1 срещу Олимпо.

С това Ривър не успя да излезе начело на класирането на аржентинското първенство по футбол и е на трето място след мачовете от 16-ия кръг на шампионата. Лидер, с две точки аванс, в момента е отборът на Химнасия Ла Плата, който преследва първата си титла.

Крилото Карлос Карбонеро изведе Ривър напред в резултата след четвърт час игра с петия си гол за сезона, но Пабло Лугуерсио изравни в заключителните секунди на първото полувреме.

Столичният тим се представя много добре като домакин, но в гостуванията има само една победа в осем мача от началото на сезона. Тя дойде след 2:1 в дербито срещу Бока на 30 март.

Бока се наслади на невероятната атмосфера от феновете у дома и успя да спечели с 4:2 над Арсенал, който е воден от легендата на местния футбол Мартин Палермо. Той държи вечния голмайсторски рекорд на Бока Хуниорс. Кристиян Ербес вкара още в първата минута на срещата на "Ла Бонбонера", а Мариано Ечеверия изравни 16 по-късно.

Хуан Роман Рикелме обаче се разписа за 2:1 от дузпа в добавеното време на първата част, с което даде заявка за нов договор със столичния тим. Това предизвика и реакция от страна на феновете, които запяха познатия рефрен:

"Рикелме няма да си ходи". Николас Коласо и Емануел Джилиоти добавиха по едно попадение за отбора на Бока Хуниорс, който обаче остана на девета позиция в генералното класиране на първенството.