Сантос среща Палмейрас на 1/4-финалите в шампионата на Сао Пауло

Сантос ще играе с Палмейрас на четвъртфиналите на първенството на щата Сао Пауло, стана ясно след последния кръг на редовния сезон. Мачовете от втория етап на шампионата започват другия уикенд, а останалите три двойки са Сао Пауло - Пенаполензе, Можи Мирим - Ботафого (Рибейрао Прето) и Понте Прета - Коринтианс.

Сантос, водени от своята звезда и голмайстор на щатското първенство Неймар, спечели с 2:1 на стадион "Вила Белмиро" срещу Пенаполензе и завърши на 3-о място в класирането с 39 точки, на две след лидера Сао Пауло. Сао Пауло пък отстъпи на Можи Мирим с 0:1, който пък взе 2-ото място.

Първите осем тима в 20-членната щатска дивизия продължават на елиминации, като отборите попадат в схемата огледално, посочва БТА. Последните четири - Мирасол, Униао Барбарензе, Сао Каетано и шампионът на страната от 1978-а година Гуарани (Кампиняс), изпадат във втора дивизия на щата.

Коринтианс се наложи с 2:0 над Атлетико Сорокаба с голове на Данило и Алешандре Пато в края на първото полувреме, като този резултат му гарантира 5-ата позиция.

Палмейрас пък отстъпи 1:2 при гостуването си на Итуано, които се спасиха от изпадане с тази победа. Те дадоха тежка жертва - титулярният им вратар Фернандо Прас се контузи в рамото и не е ясно дали ще се възстанови до другата седмица.

В първенството на щата Рио де Жанейро завършиха мачовете в предварителните групи от втората фаза - Таса Рио. Стана ясно, че два от най-популярните местни отбори Васко да Гама и Фламенго не се класират напред.

Победителят от първия етап Таса - Гуанабара Ботафого показва добра форма и сега, като спечели потока си със 7 победи от 7 мача. На полуфинала черно-белите ще срещнат Ресенде, а Флуминенсе ще играе с Волта Редонда.

Победителите от тези мачове се срещат за Таса Рио, а ако крайният победител е отново Ботафого, то суперфинал няма да се състои.