Какво е положението на Меси ден преди дербито с Байерн?

Вчера Sporta.bg ви информира, че Лионел Меси е попаднал в групата на Тито Виланова за гостуването на Байерн Мюнхен в първи полуфинален сблъсък в Шампионската лига.

Аржентинският магьосник не е играл от домакинския мач срещу ПСЖ, завършил 1:1 за каталунците - резултат, който класира напред испанския колос, въпреки че и двата двубоя завършиха наравно.

Меси беше резерва във въпросния двубой, в който той влезе през второто полувреме и за 30 минути направи разликата между двата отбора. Контузията му в бедрото обаче се усложни (леко) и той не игра в последните два мача на Барса за първенство.

Медицинският щаб на Барселона обаче още не е дал зелена светлина на Меси да се включи в заниманията и мачовете на своя тим, въпреки че е публична тайна, че №10 ще излезе като титуляр на "Алианц Арена".

Той все пак тренира със своите съотборници от петък и изглежда се намира в добро състояние, но през последните 2 седмици физиотерапевтът Хуанхо Брау е неизменно до Меси и следи внимателно състоянието на неговото бедро.

Две седмици аржентинецът прави упражнения по програма на Брау, а освен това се подлага и на различни процедури, за да бъде ускорен процесът на неговото възстановяване. По последни данни всички върви добре, но въпреки това Меси няма да е готов на 100% за срещата с Байерн.

Това обаче няма да му попречи да започне в стартовите 11 на Тито Виланова, след като е в далеч по-добро състояние в сравнение с мача срещу ПСЖ, когато трябваше да седне на скамейката заради непреодолимата болка.