Кливланд сложи край на победната серия на Ню Йорк

Отборът на Ню Йорк Никс пропиля преднина от 17 точки и загуби от домакина Кливланд Кавалиърс със 100:106, с което прекъсна серия от осем поредни победи в НБА.

Гостите имаха аванс от 51:34 малко след средата на втората четвърт, но допуснаха обрат. Домакините овладяха контрола върху мача със серия от 7:0 точки, която им позволи за поведат със 100:94 малко повече от две минути преди края.

Джарет Джак реализира рекордните си за сезона 31 точки за Кливлънд. Той добави и 10 борби. Кармело Антъни беше лидер за Ню Йорк с 32 точки и 8 борби, но пропусна и петте си опита от полето в последната част.

Звездата на Минесота Кевин Лав беше близо да "трипъл-дабъл", но не успя да помогна на отбора си да избегне поражението от Финикс със 120:127. Лав завърши с 36 точки, 14 борби и 9 асистенции, но отборът допусна второ поредно поражение. Резервата Маркийф Морис беше най-полезен за успеха с 25 точки.

ДеМаркъс Къзинс завърши с 32 точки и 12 борби, а Айзея Томас добави 30 точки при домакинската победа на Сакраменто над Милуоки със 124:107. Резервата О Джей Майо беше най-резултатен за гостите с 21 точки.

Лос Анджелис Лейкърс допусна по-малко от 100 точки за първи път в последните 14 мача и успя да стигне до победата над гостуващия Орландо със 103:94. Джордън Хил вкара рекордните в кариерата си 28 точки и овладя 13 борби, а домакините прекъснаха серия от четири поредни загуби, посочва БТА.

Далас пропиля 14 точки преднина и загуби при домакинството си на Бруклин със 104:107 след продължение. Джо Джонсън изравни за 91:91 с точен изстрел 9,9 секунди преди сирената, а след това реализира 6 от 22-е си точки в продължението за четвъртата поредна победа на тима.

Монта Елис беше най-резултатен за тексасците с 32 точки, но пропусна да донесе победата на Далас с последния удар в редовното време, а след това не успя да изравни от зоната на трите точки 0,3 секунди преди края.