Сан Антонио продължава битката за 1-ото място на Запад

Втори пореден мач без Тони Паркър изигра Сан Антонио, но отното се поздравиха с победа, след като Пати Милс вкара 26 точки.

Милс стартира като титуляр на мястото на Паркър, който се оплаква от болки в гърба, и помогна за деветата поредна победа над Далас Маверикс.

Шпорите, които спечелиха титлата в Югозападната дивизия, имат 61 победи и 18 поражения, докато Далас се бори за 8-ото място на Запад, притискан от Мемфис.

Милс вкара девет пъти от 25 опита за стрелба от игра, включително 6 от 11 опита от зоната за три точки за 36 минути на терена.

"Това са качествата, които искам да виждам. Независимо дали започваш мача или влизаш от пейката. Той не се страхува да стреля дори в ситуации, когато аз лично предпочитам да не стреля. Но психиката му е много здрава, доволен е старши треньорът на Сан Антонио Грег Попович.

Победата увеличи още малко преднината на Шпорите пред Оклахома Сити, който им е конкурент за титлата на Запад и аванс при домакинствата в предстоащите елиминации.

Тим Дънкан вкара 20 точки и взе 15 борби, а Кауи Леонард приключи мача с 16 точки и рекорд в кариерата си 16 овладяни топки. Сан Антонио изоставаше с с 49:51 на полувремето въпреки 13-те точки на Милс.

Но бързият австралийски гард добави нови 11 в третата третина и помогна за обрата до 83:72. В последните минути на мача гостите опитаха да вземат своето и съкратиха аванса на домакините на 104:98 с тройка на испанеца Хосе Калдерон 1 минута и 17 секунди преди края. Но Леонард с тройка от левия ъгъл на игралното поле 56 секунди преди края успокои мача.

Монта Елис завърши с 24 точки за гостите от Далас, а Дирк Новицки добави за техния актив 19. Все пак Далас и Финикс поделят 7-ото място за момента с малко по-добър актив от 9-ия Мемфис. Маверикс посреща Финикс в събота, а после и Мемфис в последните си два мача от редовния сезон.

В другата среща от снощи Денвър Нъгетс се наложи над Гордън Стейн Уориърс със 100:99, но и двата отбора знаят съдбата си. Воините засега са 6-и на Запад с баланс 48/30, докато Денвър е 11-и с 35/44.

Кенет Фарийд вкара решителния кош за успеха на гостите точно секунда преди края на редовното време. Руският център Тимофей Мозгов беше най-полезен за Златните буци с 23 точки и личен рекорд в Лигата от 29 спечелени борби.

Ранди Фой завърши мача с 20 точки, докато Фарийд реализира 18 точки и взе 17 отскочили топки. За домакините Стивън Къри вкара 24, а 5.8 секунди преди края вкара за 99:98 за домакините, докато Фарийд не обърна мача с точното изпълнение последната секунда. Клей Томпсън добави 21.