Дунав взе аванс на Хасково

снимка: dunav8806.com

Дунав 8806 победи Хасково 2012 със 79:70 /22:13, 19:16, 23:20 и 15:21/ точки в първия мач от полуфиналната серия на плейофите от първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе.

Георги Божков избра първи за дунавки да играят Виолина Кочева, Зорница Костова, Радостина Димитрова, Шанте Еванс и Кристина Сантяго.

Отборът на Хасково 2012 започна в състав Корин Адамс, Калина Аксентиева, Лидия Милкова, Биджони Рийвс и Уолтия Рол.

Още в началото на мача дунавки успяха да натрупат преднина и след пет минути игра водеха с 11:6, а в края на първата четвърт увеличиха аванса си на 9 точки - 22:13. През втората четвърт русенки продължиха със силната игра, като на почивката водеха с 12 точки разлика - 41:29.

Три минути след началото на третата част дунавки покачиха аванса си на 15 точки, като успяха да го запазят до края й. В последната четвърт състезателките на Георги Божков не намалиха оборотите, като четири минути след началото й водеха в резултата с 20 точки разлика.

До края на мача обаче състезателките на Хасково успяха да намалят преднината на дунавки, но загубиха със 70:79.

За отбора на Дунав 8806 с 20 точки се записа Кристина Сантяго, а Виолина Кочева и Зорница Костова отбелязаха по 13. От Хасково 2012 най-полезна бе Уолтия Рол, която вкара 24 точки, а с 19 точки се разписа Корин Адамс.