Сампдория спря Милан и остава без поражение (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Сампдория надви Милан с 2:0 на "Луиджи Ферарис" и запази перфектната си серия без поражение от началото на сезона. Самп има 3 победи и 2 ремита, докато "росонерите" паднаха за втори път след позорното поражение от Лацио с 1:4.

Двубоят се развиваше благоприятно за възпитаниците на Винченцо Монтела, които владееха инициативата през първото полувреме, но не успяха да стигнат до попадение след някои добри шансове. През втората част домакините се затвориха още повече, но си оставиха пространства за контраатаки, които се оказаха решаващи за изхода от срещата.

В 72-ата минута Дуван Сапата наказа обърканата отбрана на Милан за 1:0. Бонучи не успя да изчисти балонна топка в наказателното поле, която стигна до бранителя на "росонерите" Кристиан Сапата. Той бе неубедителен в чистенето си с глава и сложи топката на крака на съфамилника си Дуван от домакините. Колумбиецът простреля с мощен шут отблизо безпомощния Джиджо Донарума и вдигна привържениците на Сампдория на крака.

Притиснат до стената, Милан се впусна в бесни атаки в търсене на изравнителното попадение. Защитата на Самп обаче бе на висота, а контраатака в 90-ата минута сложи точка на спора. Влезлият като резерва точно в последната минута Рикардо Алварес бе изведен отляво и проби през отбраната на "росонерите", наказвайки Донарума с плътен удар по земя в далечния ъгъл. Така Алварес гарантира 3-ия успех на тима си през сезона.

Милан е 5-и с 12 точки и изостава на 6 от лидерите Наполи и Ювентус. Сампдория пък е една позиция по-надолу с 11 пункта, но и с мач по-малко.