Сампдория спечели дербито на Генуа и засили градския съперник към дъното (ВИДЕО)

Отборът на Самдория спечели градското дерби срещу Дженоа с 3:2. В първата среща от 18-я кръг на Серия А за 2016 година зрителите станаха свидетели на истинска драма в Геноа.

Роберто Сориано откри за гостите в 18-та минута, а до почивката резултатът бе покачен на 2:0 от Едер в 39-та минута.

Три минути след подновяването на играта Сориано сложи точка на спора в срещата с трети гол във вратата на Дженоа.

Леонардо Паволети върна надеждите в 69-та минута, а Паволети накара гостите да треперят, след като 9 минути преди края намали до 2:3.

Към момента "грифоните" са 17-ти с 16 точки. Градският съперник пък се изкачи до 10-та позиция с 23 пункта.