Ливърпул на крачка от финал за Купата на Лигата след труден успех на "Британия" (ВИДЕО)

Тази вечер от 22:00 часа на "Британия Стейдиъм" ще се изиграе първият 1/2-финал от турнира за Купата на Лигата между отборите на Стоук Сити и Ливърпул. Реваншът на "Анфийлд" е след три седмици.

Sporta.bg ще проследи срещата на живо.

През първите 10 минути от срещата играта се развиваше по-често в половината на Стоук Сити, но защитата на домакините се справяше с всяка атака на Ливърпул, като не позволяваше да се стига до опасни положения пред Бътланд.

В 17-та минута дойде първият проблем за Юрген Клоп в срещата. Плеймейкърът на тима Филипе Коутиньо получи разтежение в задното бедро на левия крак и бе заменен принудително от Джордън Айб. В тима с нетърпение ще очакват да разберат колко време няма да могат да разчитат на един от най-добрите си играчи от началото на сезона.

В 28-та минута за първи път защитата на "грънчарите" се пропука, като само късметът ги спаси в ситуацията. Роберто Фирмино проби от дясно и центрира, а в наказателното поле непокрит бе оставен Айб. Шутът на младия футболист обаче бе прекалено слаб и не представляваше заплаха за Бътланд.

В 33-та минута кошмарът за Клоп стана пълен, след като и Деян Ловрен получи същата контузия, но в дясното бедро. На мястото на хърватина се появи Джеймс Милнър, а капитанът Лукас Лейва застана в средата на защитата.

В 37-та минута една от смените на Ливърпул даде аванс на тима. Фирмино проби от дясно и центрира към свободния в наказателното поле Джо Алън. Той опита да стреля, но вместо това я отклони и тя попадна на крака на Айб, който отправи точен удар, останал очи в очи с Бътланд, и откри резултата - 1:0.

В ответната атака Марко Арнаутович пропусна да възобнови равенството на "Британия Стейдиъм", но ударът му бе неточен.

Втората част започна по-добре за Ливърпул, но играчите на Марк Хюз първи стигнаха до чиста голова възможност. След разбъркване пред Симон Миньоле, Арнаутович успя да отправи изстрел, който обаче срещна тялото на Милнър и не стигна до вратата на "червените".

До края на срещата Стоук Сити бе далеч по-активният отбор на "Британия", но в крайна сметка така и не стигна до изравнителното попадение във вратата на Миньоле.

По-рано през седмицата мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп заяви, че за момента целта му е да спечели именно този турнир, а след това ще мисли за останалите надпревари.

Стоук стигна до тази фаза на турнира, след като в миналия кръг надделя над Шефийлд Уенздей с 2:0, а "червените" постигнаха категорична победа над Саутхямптън с 1:6.

Марк Хюз е избрал да заложи на следните 11: Бътланд, Джонсън, Шоукрос, Уолшийлд, Пийтърс, Камерън, Уилън, Арнаутович, Афелай, Шакири и Къркич.

Немският наставник на гостите ще стартира с: Миньоле, Клайн, Туре, Ловрен, Морено, Лукас, Джан, Алън, Коутиньо, Лалана, Фирмино.