Сампдория отново в топ 5 след отлична победа

Сампдория разгроми Удинезе с 3:0 като гост в мач от неделния следобед в 35-ия кръг на Серия А и се завърна поне временно в топ 5 на класирането на първенството. Възпитаниците на Синиша Михайлович по отличен начин изпълниха тактическия план на своя наставник и унищожиха с контраатаки съперника си след почивката, въпреки че Удинезе имаше безброй шансове да се разпише поне веднъж през второто полувреме.

Роберто Сориано откри резултата в полза на Самп в 25-ата минута след асистенция на Вжолек и отново той в 62-ата реализира след великолепна контраакция на гостите. След като пропуските пред вратата на Сампдория не спираха през второто полувреме, Африе Акуа бе изведен зад защитата на фриуланите в 80-ата и с безпощаден шут се разписа за 0:3.

Легендата на Удинезе Антонио ди Натале се разписа от дузпа в 87-ата минута за 1:3, но в 90-ата отново след скоростна контраатака Алфред Дънкан разстреля Орестис Карнезис за крайното 1:4.

Сампдория събра 54 точки и изпревари с 2 Фиорентина за петото място, но „виолетовите“ от 19 часа днес гостуват на Емполи и могат да си върнат по-горната позиция с успех. Спечеленото гостуване в Удине сложи край на ужасяващата поредица от шест мача без победа за Самп, докато Удинезе с 41 точки остава на 14-то място.

Палермо с Ивайло Чочев в състава си допусна домакинско поражение с 2:3 от Аталанта, въпреки че от 53-ата минута играеше с човек повече на терена заради изгонването на Аврамов. „Рособлу“ имаше пълно превъзходство след почивката и може горчиво да съжалява за загубата.

Базели откри резултата в 6-ата минута за гостите, а Андерлкович си отбеляза автогол в 17-ата и увеличи аванса на Аталанта. Франко Васкес се разписа за 1:2 в края на първото полувреме, а в началото на второто Ивайло Чочев за малко не асистира за втория гол за Палермо, подавайки на Хахало, но неговият изстрел с глава бе изчистен от голлинията.

Гомес направи 1:3 в 51-ата минута, но червеният картон на Аврамов допринесе неимоверно за интригата, особено след като той бе показан за нарушение в наказателното поле. Белоти обаче изпусна дузпата, но Ригони в 68-ата минута все пак се разписа за 2:3, само че в оставащото време до края натискът на Палермо не стигна за изравняване.

В друг мач от неделния следобед Сасуоло победи като гост Чезена с 3:2, а Киево и Верона завършиха наравно 2:2.