Манчестър Сити разгроми КПР и го изпрати в Чемпиъншип (ВИДЕО)

Отборът на Манчестър Сити постигна четвърта поредна и общо 22-ра победа от началото на сезона във Висшата лига, след като се наложи с 6:0 над Куинс Парк Рейнджърс. Точни за домакините бяха Серхио Агуеро - три пъти, Александър Коларов, Джеймс Милнър и Давид Силва.

След тази победа "гражданите" събраха актив от 73 точки и запазват втората си позиция, преди Арсенал да изиграе своя мач утре, срещу Суонси.

Отборът на КПР е точно на обратния полюс и в момента е последен с 27 точки, два кръга преди края, като няма никакъв шанс да се спаси от отпадането.

Срещата започна брилянтно за "небесносините" като те поведоха в резултата още в 4-тата минута, а точен бе топстрелецът на тима Серхио Агуеро. Аржентинецът отбеляза 23-тото си попадение, след като се възползва от добър пас на Пабло Сабалета и лесно преодоля Робърт Грийн.

В 30-тата минута отново Агуеро бе в центъра на събитията. Нападателят бе спънат на границата на наказателното поле и бе отсъдено нарушение. Зад топката застанаха Джеймс Милнър и Александър Коларов, като последния изпълни прекрасно пряксвободния удар, преодоля стената и удвои преднината на тима си.

Втората част започна по същия начин, като първата. След само пет минути игра Агуеро продължи прекрасното си представяне днес и отбеляза втория си гол в мача. Давид Силва проби добре в половината на гостите и подаде към нападателя, който отново бе на правилното място - 3:0.

След точно един час игра на "Етихад" отново аржентинецът бе в прегръдките на съотборниците си. Агуеро бе фаулиран от Матю Филипс в наказателното поле и изпълни точно отсъдената дузпа, за да направи своя втори хеттри през сезона, след като през октомври вкара четири гола на Тотнъм.

За него това бе 25-ти гол от началото на сезона, като по този начин Агуеро вече има преднина от пет гола пред втория най-резултатен футболист на Острова - Хари Кейн (Тотнъм).

В 70-тата минута нещата за КПР станаха страшни, след като и Милнър успя да се разпише, а асистенцията за гола бе на името на Вилфред Бони. Четири минути преди края и Давид Силва се разписа.

Мануел Пелегрини започна срещата с Харт, Сабалета, Демикелис, Монгала, Коларов, Фернандиньо, Фернандо, Силва, Лампард, Милнър и Агуеро.

Крис Рамзи заложи на Грийн, Коулкър, Дън, Хил, Филипс, Хенри, Бартън, Сук-Юнг, Фер, Остин и Замора.