Сампдория и Милан разделиха точките в здрава битка

Отборите на Сампдория и Милан не излъчиха победител, завършвайки наравно 2:2 в среща от 11-ия кръг на италианската Серия А.

Стефано Окака Чука и Едер бяха точни за Сампдория, докато Стефан Ел Шаарави и Жереми Менес от дузпа се разписаха за "росонерите".

Гостите доиграха срещата и с човек по-малко, след като бранителят Даниеле Бонера бе изгонен малко преди края.

Така Сампдория пропусна шанс да се изравни по брой точки с втория Рома, като отборът на Синиша Михайлович все пак изпревари Лацио на третото място с актив от 20 пункта. "Орлите" остават четвърти с 19, но и мач по-малко. Милан пък събра актив от 17 пункта и остава на седма позиция, но със сериозни перспективи да се смъкне в класирането до края на кръга.

В следващия кръг Милан се изправя срещу Интер в градското "Дерби дела Мадонина" на италианския футбол, докато Сампдория гостува на Чезена.

Стефано Окака Чука оглави атаката на Сампдория, като Едер и Маноло Габиадини помагаха на чернокожия таран в предни позиции. Дънкан, Педро Обианг и Роберто Сориано пък стартираха в халфовата линия на наставника на домакините Синиша Михайлович.

Неговият колега Филипо Индзаги остави Фернандо Торес на резервната скамейка на Милан, като Жереми Менес, Кейсуке Хонда и Стефан Ел Шаарави стартираха в офанзивната линия на „росонерите“. Найджъл Де Йонг, Микаел Есиен и Джакомо Бонавентура получиха титулярни места в полузащитата на „росонерите“.

4123451

Двубоят в Генуа стартира отлично за „росонерите“, които успяха да открият резултата след само десет минути игра на „Луиджи Ферарис“. Стефан Ел Шаарави напредна с топката към вратата на Сампдория и стреля прецизно с десния крак, намирайки един от ъглите зад аржентинския национал Серхио Ромеро.

За Фараона това бе първи гол от началото на сезона и първи от месец февруари 2013 година насам. До днес младият нападател бе записал 25 поредни мача в Серия А без отбелязано попадение.

4123450

В 26' Милан отново погледна към вратата на Ромеро, който трябваше да спасява мрежата си от второ попадение. Джакомо Бонавентура бе точен и намери очертанията, но аржентинският страж внимаваше и успя да отрази.

Десет минути преди почивката и домакините от Сампдория пропиляха страхотна възможност за гол. Месба центрира в наказателното поле на Милан, където Роберто Сориано бе оставен напълно непокрит. Вместо обаче да вкара за 1:1, халфът „услужливо“ предостави топката на Диего Лопес. В 38' Де Силвестри също можеше да възстанови равенството, но бранителят стреля неточно с глава.

4123453

Равенството на „Луиджи Ферарис“ все пак бе възстановено в края на първата част, когато добра атака на Сампдория бе завършена от Стефано Окака Чука. Бившият таран на Рома засече точно центриране на Габиадини и от близка дистанция опъна мрежата зад Диего Лопес за 1:1.

Втората част стартира така, както завърши първата – с гол във вратата на Милан. Още в 51' Едер изведе домакините напред в резултата, след като Диего Лопес спаси удар с глава на Обианг, но при добавката бразилецът не сбърка и отбеляза за 2:1.

И това обаче не бе всичко за тази вечер в Генуа, като двата отбора продължиха да си отбелязват голове без никаква умора. В 64' бе отсъдена дузпа в полза на „росонерите“, след като центриране на Жереми Менес бе спряно с ръка от бившия футболист на гостите Джамел Месба. Зад топката застана именно Менес, който прати Ромеро в противоположния ъгъл и хладнокръвно върна своя тим в мача – 2:2.

4123452

Седем минути преди края Милан можеше да отмъкне крайния успех, не и без участието на влезлия като резерва Фернандо Торес. Испанецът блесна с добра игра в половината на Самп и нагласи топката на Джакомо Бонавентура, чийто силен изстрел обаче премина на сантиметри покрай лявата странична греда на вратата.

Минута по-късно „росонерите“ останаха и с човек по-малко на терена. Даниеле Бонера фаулира Окака Чука на границата на наказателното поле, което означаваше и второ официално предупреждение за бранителя на Милан.

Секунди преди края на редовното време Диего Лопес спаси Милан от сигурно поражение, защото Роберто Сориано намери очертанията на вратата с бомбен изстрел. Испанският страж обаче показа голямата си класа и с хубав плонж успя да избие изстрела на полузащитника.