Сакраменто стри на прах Кливланд

Исая Томас изведе Сакраменто до трета поредна победа в първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), след като отбеляза 26 точки при разгрома със 124:80 над гостуващия тим от Кливланд.

Кралете записаха впечатляваща серия от 16 поредни точки в третата четвъртина и водеха с 28 преди началото на последната.

С това беше подсигурена третата поредна победа в НБА, което в Сакраменто не бяха виждали от месец декември 2012 година. Разликата от 45 точки в резултата пък маркира рекорд за Кралете от началото на режовния сезон в НБА.

Си Джей Милър наниза 14 точки, а Луол Денг добави други 12 за отбора на Кливланд, който беше спечелил два поредни мача преди гостуването в неделя. Майк Конли отбеляза 21 точки и записа 13 асистенции, а Зак Рандолф добави 18 пункта и спечели 12 борби за победа на Мемфис със 108:101 над Атланта.

Пол Милсап завърши с 21 точки за Хоукс, които влязоха в срещата в серия от два поредни успеха. Те обаче допуснаха трето поражение срещу Мемфис в последните 15 срещи между двата тима.

Кавхи Леонард отбеляза 13 точки от общия си актив от 17 през второто полувреме, с което Сан Антонио се наложи над Минесота със 104:86. Спърс записаха четвърта поредна победа в НБА, въпреки че бяха без контузените Ману Джинобили, Тиаго Сплитер и Дани Грийн.