С Недялков в лазарета Далас се издъни в Шампионската лига и отпадна

снимка: twitter.com

Отборът на Антон Недялков - ФК Далас, отпадна безславно от Шампионската лига на КОНКАКАФ. Американският тим приключи участието си на осминафиналите в надпреварата, макар да спечели с 3:2 у дома срещу панамския Тауро. Първата среща в Панама приключи с поражение 0:1 за Далас и така Тауро продължава към 1/4-финалите с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен.

Бившият ляв бек на ЦСКА-София Антон Недялков не успя да помогне на тима си, след като получи травма в ахилеса именно в първия мач срещу панамския съперник. Това бе дебютът на българина отвъд Океана, но той бе заменен принудително през второто полувреме. Така Недялков остана дълго в лазарета и не успя да се възстанови навреме за реванша.

Едуин Агилар откри резултата за гостите от Тауро в 15-ата минута, а в 32-ата Максимилиано Урути върна надеждите на американците с изравнително попадение. Панамският тим обаче пак поведе след гол на Хесус Моран току преди последния съдийски сигнал за край на първото полувреме.

През втората част Далас изравни отново, като Моро Диас се разписа от дузпа в 50-ата минута. До края обаче попадението не влизаше и чак в добавеното време Кристиан Колман донесе успеха на американския тим с 3:2. Той обаче се оказа недостатъчен за класиране на 1/4-финалите.