С голове в началото и края Тотнъм надви Суонси

В днешния предпоследен мач от 16-я кръг между Суонси и Тотнъм, вратарят на гостите Уго Лорис изигра своя 100-ен мач в английската Висша лига, а неговия тим спечели с 2:1 с голове на Хари Кейн и Кристиян Ериксен. За домакините точен бе Вилфред Бони.

С тази победа Тотнъм събра 24 точки и се изкачи на 7-ма позиция, Суонси пък с 22 е на 9-то. Това е втора поредна победа за "шпорите" и общо седма от началото на сезона, а отборът на домакините записа 5-та загуба в 16-те кръга до сега.

Мачът на „Либърти стейдиъм“ започна с натиск на Тотнъм. В 4-та минута „шпорите“ спечелиха правото да изпълнят корнер. При центрирането най-добре пласиран бе Хари Кейн, който от границата на наказателното поле откри резултата - 1:0

Следващите 20 минути бяха равностойни като играта се развиваше предимно в центъра на игрището. В средата на първото полувреме Вилфред Бони беше изведен сам срещу Уго Лорис, но вратарят се намеси блестящо и запази преднината на своя тим. В 42-рата минута Бони имаше нов шанс да изравни, но рикошет изкара удара му в корнер, след който не последва нищо интересно. Първото полувреме приключи при резултат 1:0.

Втората част започна със силен натиск на Суонси и това даде резултат. В 48-та минута Уейн Раутлидж проби от дясно, центрира към Бони, ударът на нападателя срещна тялото на Фацио, след което се върна в играчът от Кот Д'Ивоар и при добавката той не сбърка – 1:1.

След 60-тата минута мачът се отвори и двата отбора започнаха по-често да си отправят заплашителни удари. Първо „шпорите“ имаха няколко добри възможности, но веднага след това „лебедите“ начело с Бони изпуснаха 3 изгодни положения. В 70-тата минута Суонси изпусна най-изгодното положение за втората част. Джонджо Шелви бе изведен сам срещу вратаря и точно преди да стреля Ян Вертонген изби топката пред очите на младия полузащитник. При ответния ъглов удар топката не бе избита добре и попадна на крака на Монтеро, който стреля на сантиметри от страничната греда на Лорис.

В 75-та минута Хари Кейн изпусна страхотен шанс да вкара втория си гол. При центриране от корнер Кейн засече топката, пращайки я в обратния на Тремет ъгъл, но ударът му не бе точен.

След 80-та минута натискът на на Суонси бе огромен, но те изпускаха положение след положение. И както се казва - „Който не вкара, му вкарват“ - 89-та минута, лошо изчистване в защитата на домакините и след 2 паса топката се озовава в Кристиян Ериксен, който с удар от около 20 метра даде преднина на „шпорите“.

До края на мача Суонси опита да стигне до точката, но така и не намери път към вратата на Лорис.