ПСЖ се сгромоляса за първи път (ВИДЕО)

Френският шампион Пари Сен Жермен допусна първа загуба в Лига 1 от началото на сезона, след като днес воденият от Лоран Блан състав отстъпи с 0:1 при гостуването на 17-ия във временното класиране Гингам.

Единственият гол в срещата отбеляза Жереми Пие след само 11 минути игра, а поражението е първо за шампионите от вече 18 изиграни мача до момента.

Така ПСЖ може да изостане на четири точки зад лидера Олимпик Марсилия, ако футболистите на Марсело Биелса спечелят визитата си на Монако по-късно тази вечер. Гингам пък записа седма победа и събра актив от 21 точки, което изкача тима на 12-о място във временното класиране.

Двубоят започна по брилянтен начин за гостите, след като още в 3' ПСЖ разтресе гредата зад вратаря на домакините Йонас Льосл. Марко Верати центрира прецизно в наказателното поле на Гингам, а ударът с глава на Единсон Кавани срещна една от гредите зад датския вратар.

Домакините отговориха в 11', когато отборът на Жослен Гюрвене изненадващо поведе в резултата. Гингам изпълни статично положение пред вратата на ПСЖ, а Жереми Пие засече отклонена топка от Санхаре и прониза Сиригу за 1:0.

Само дванадесет минути по-късно Гингам за малко и не удвои аванса си. Жирес спечели битката за позиция с Давид Луис и стреля, но малко го раздели от целта.

Десет минути преди почивката Златан Ибрахимович все пак вкара топката в мрежата след подаване на Матуиди, но попадението на шведа бе отменено поради засада. В 43' Санхаре изпревари Тиаго Силва и засече центриране в пеналтерията на ПСЖ, но гостите отново оцеляха и с известна доза шанс.

През втората част парижани потърсиха подобрение на играта си в предни позиции, но и влизането в игра на Йоан Кабай и Лукас Моура не стабилизира особено представянето на шампионите.

Противно на очакванията, в 75' Гингам отново можеше да реши всичко в своя полза. Щастлив рикошет позволи на Санхаре да се откъсне от отбраната на ПСЖ, но Салваторе Сиригу излезе навременно и успя да опази мрежата си от второ попадение в ключов етап на сблъсъка.

До края на срещата ПСЖ опита да наложи финален натиск пред вратата на Гингам, но шампионите нямаха ясна идея как да пробият защитата на домакините. Минута преди края на редовното време стопроцентова възможност все пак се откри пред Златан Ибрахимович, но стражът на домакините Йонас Льосл изуми с феноменална намеса, лишавайки шведската звезда от изравнителен гол.