Рууни ще се върне скоро, увери Мойс

Уейн Рууни ще се завърне игра за Манчестър Юнайтед съвсем скоро, увери мениджърът на „червените дяволи“ Дейвид Мойс след края на срещата от 19-ия кръг на английската Висша лига срещу Норич, спечелена с 1:0.

Единственият гол в мача на „Кароу Роуд“ реализира резервата Даниел Уелбек в 56-ата минута – само 11 след като се бе появил в игра в началото на второто полувреме. За първи път от около 2 години Манчестър Юнайтед изигра двубой от Премиършип без Уейн Рууни и Робин ван Перси в състава си.

„Ако ставаше въпрос за друг играч, а не за Рууни, щяхме да му дадем 2-3 седмици, за да се възстанови напълно, защото има разкъсване на мускул в областта на слабините – там, където десният крак се свързва с тялото“, обясни Мойс.

„Но Рууни е толкова важен футболист за нас, че очаквам да го използваме още в следващия ни мач на 4-ти януари срещу Тотнъм“, каза шотландският специалист, който бе наставник на Рууни и в предишния му отбор от елита Евертън.

Манчестър Юнайтед постигна 6-та поредна победа във всички турнири и оцеля в драматичните си гостувания по време на празниците - „червените дяволи“ обърнаха Хъл Сити от 0:2 до 3:2 на Боксинг дей, а сега не без късмет подчиниха Норич с 1:0.