Играч припадна в инфарктен мач в Англия

Нападателят на Съндърланд Фабио Борини е припаднал в съблекалнята на тима на полувремето на мача с Кардиф от 19-ия кръг на английската Висша лига. Италианецът, който е под наем от Ливърпул в „черните котки“, в последствие е бил откаран в болница, където лекарите са успели да го върнат в съзнание.

Все още не е напълно ясна причината, поради която Борини е загубил съзнание, но той продължава да няма късмет със здравето си, откакто акостира на Острова. Миналият сезон две тежки контузии му попречиха да блесне с екипа на Ливърпул, а сега нов проблем го вади от игра за Съндърланд.

Иначе Кардиф и Съндърланд спретнаха интересен мач, който завърши драматично 2:2, след като домакините поведоха с 2:0 и до 5-ата добавена минута на редовното време имаха аванс в резултата.

Джордън Мъч откри резултата в 6-ата минута, а Фрейзър Кембъл покачи на 2:0 в 58-ата, но това не стигна за победа на уелския отбор. Заменилият Борини след почивката Стивън Флечър върна интригата в 83-ата минута с попадение за 2:1, а в 94-ата изпусна чисто положение на няколко метра от вратата.

Съндърланд не загуби надежда и в 95-ата минута друга резерва – Джак Колбак – се озова в прегръдките на съотборниците си с точен изстрел за крайното 2:2.

Така Кардиф събра само 18 точки на края на 2013-та година и се намира на 16-то място, докато Съндърланд остава последен, но вече с 14 пункта. Любопитното е, че „черните котки“ започнаха с четирима италианци в титулярния си състав – Борини, Вито Маноне, Емануеле Джакерини и Андреа Досена.

Цели 6 отбора от Серия А стартираха срещите си от последния кръг за 2013-та с по-малко италианци в състава си. За първи път от началото на сезона пък Съндърланд не губи мач, след като се е озовал в позиция на догонващ в резултата.