Рууни: Не можехме да се примирим с поражението

Нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни заяви, че не е губил вяра, че отборът му може да се върне в мача, дори когато „червените дяволи" изоставаха с 3:0 от Челси.

Двата тима направиха зрелищно равенство 3:3 на „Стамфорд Бридж" в мач от Премиършип.

Джони Еванс си отбеляза автогол, за да даде преднина на лондончани през първата част. В началото на второто полувреме „сините" поведоха с 3:0 след нови две попадения на Хуан Мата и Давид Луис.

Момчетата на сър Алекс Фъргюсън обаче показаха характер и с два гола на Уейн Рууни от дузпи и един на резервата Хавиер Ернандес в края на срещата стигнаха до равенство.

Английският национал обаче остана разочарован от това, че отборът му е загубил важни точки в борбата за титлата с Манчестър Сити.

„Изпуснахме две точки. Наясно сме с това, но след като изоставахме с 3:0, успяхме да се преборим и да не загубим. В тази ситуация много тимове биха навели глава и биха приели поражението, но не и ние", категоричен бе Рууни.

При втората дузпа в полза на Манчестър Юнайтед останаха сериозни съмнения, че Дани Уелбек умишлено потърси контакт с крака на Бранислав Иванович и заблуди рефера Хауърд Уеб.

Самият Рууни сподели, че той не е видял ситуациите, довели до наказателните удари, но е бил уверен при изпълнението и на двата.

„Не съм сигурен какво се случи при дузпите. За щастие съдията ги отсъди. Винаги съм бил уверен, когато изпълнявам наказателен удар.

Изчаквам вратарят да направи своето движение и пращам топката в отсрещния ъгъл", обясни звездата на "червените дяволи"