Рутинен разгром за ЦСКА във В група

снимка: БГНЕС

ЦСКА продължава да не среща особени проблеми в мачовете си от В група и записа 15-та поредна победа в третата ни дивизия, след като срази с 4:0 Пирин (Гоце Делчев) на стадион „Българска армия“.

Мачът протече перфектно за момчетата на Христо Янев, които вкараха ранен гол, след това затвърдиха превъзходството си с още едно попадение през първото полувреме, и както често се случва, нанизаха още два гола в заключителния четвърт час игра.

ЦСКА продължава да бъде на върха с 45 точки – 8 повече от втория Витоша (Бистрица), а Пирин остана с 12 пункта.

Самир Аясс откри резултата за „червените“ още в шестата минута с прецизен изстрел от десетина метра, с което се разписа във втори пореден мач за ЦСКА. В 21-ата Момчил Цветанов също записа името си сред голмайсторите, за да ознаменува поредния си добър мач за тима на Христо Янев, след като в миналия кръг се отчете с две асистенции.

Любопитното от мача бе, че този път нападателите Преслав Йорданов и Костадин Хазуров не можаха да отбележат в противниковата врата, като направиха сериозни пропуски. Аясс също изпусна чудесна възможност да се разпише за втори път, но в 74-ата минута Николай Цветков бе точен за 3:0.

Само две минути по-късно Борис Галчев ознаменува своя мач номер 100 за ЦСКА с великолепно изпълнение на пряк свободен удар – 4:0.