Костов започна ударно в Ботев - ценна победа над Черно море

снимка: БГНЕС

Отборът на Ботев Пловдив записа ценен успех с 2:1 при гостуване във Варна на местния Черно море, в мач от 16-ия кръг на А група. Двубоят бе дебют за новия наставник на „канарчетата” Николай Костов.

С днешния успех „жълто-черните” прекъснаха серията си от две поредни загуби в първенството. „Моряците” пък инкасираха второ поредно поражение на „Тича” и общо седмо от началото на сезона.

През първото полувреме Лъчезар Балтанов даде преднина на пловдивчани в 43-ата минута, след като се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Мамуту Кулибали срещу Грегъри Нелсън.

Домакините излязоха пределно мотивирани след почивката и това бързо се отрази на резултата. В 59-ата минута Матиас Курьор изравни след страхотно изпълнение, засичайки от въздуха центриране на Педро Еуженио.

„Моряците” продължиха да атакуват, но вместо да реализират второ попадение, това сториха гостите. Мариян Огнянов изведе по перфектен начин Нико Варела очи в очи с Георги Китанов и от чиста позиция уругваецът не сбърка за 2:1.

До края играчите на Ботев можеха да стигнат и до по-изразителен успех, но с пропуски пред противниковата врата се отчетоха Рахави Кифуети и Варела. Със спечелените три точки пловдивчани вече са с актив от 18 пункта, заемайки осмото място в таблицата. Тимът на Черно море остава на шестата позиция с 21 точки. /БГНЕС