Русия продължи победния си ход в Световната лига с нов успех над Германия

снимка: fivb.org

Националният отбор на Русия по волейбол остава единственият непобеден отбор в тазгодишното издание на Световната лига, спечелвайки и второто си гостуване на Германия с 3:1 гейма, в отделните части - 27:29, 25:20, 27:17, 28:26.

Бундестима, който успя да измъкне точка от руснаците в първия мач между двата тима преди ден, отново не се даде без бой, поведе в резултата след страхотна борба в първия гейм, но отстъпи следващите три на съперника си и сведе глава пред възпитаниците на Владимир Алекно.

Домакините стартираха срещата по-добре и поддържаха комфортен аванс от 5 точки при резултат 22:17, но страхотна серия на Дмитрий Илиних от сервиз върна интригата в гейма за 23:23. Отборите размениха по няколко точки, преди тройният блок на Бундестима да реши първата част на двубоя за радост на немските фенове по трибуните.

„Сборная" отвърна на удара със стабилна игра в защита и на блок и успя да поведе на два пъти във втория гейм, спечелвайки го сравнително лесно с 25:20. Руснаците спечелиха и следващата част на 17 точки без особени проблеми, но трябваше да се потрудят доста в четвъртата, като все пак решаващи за успеха на тима се оказаха силните изяви на Максим Михалов и по-стабилната игра на руснаците във финалните точки на двубоя.

Най-резултатен за победителите отново бе Михайлов, завършил мача с 21 точки, следван от Дмитрий Илиних с 16. За Бундестима Йохен Шьопс и Роберт Кром реализираха по 14 точки.

Русия остава лидер в група B на надпреварата с актив от 29 точки след невероятните 10 победи от 10 срещи. Германците пък загубиха шансовете си да се борят за второто място със скромните си 9 точки.

По-късно днес е и първият мач на България срещу Япония във Варна.