Русия пак тресна Бразилия

Световният шампион Бразилия загуби с 2:3 от олимпийския  първенец Русия в мач от предпоследния четвърти кръг на  Световната купа на континенталните шампиони по волейбол при  мъжете.

Спечелената точка позволи на "селесао" да запази първото си място и да направи решителна крачка към първото място в  крайното класиране.  Най-резултатен за руския тим беше Дмитрий Илиник с 21 точки.

Бразилецът Уолъс де Соуса също завърши с 21 точки. Двубоят  продължи точно 122 минути. Русия заема второто място с 8 точки. Италия има същия актив, след като победи лесно с 3:0 домакина Япония.

Иран изненадващо надигра САЩ с 3:2, но остава на  предпоследното пето място във временното подреждане.

Мирзаюнупор Майтаба беше най-резултатен за победителите с 13 точки. Матю  Андерсън пък реализира 25 точки за американския тим.

В последния пети кръг в неделя лидерът Бразилия играе дерби  с Италия, докато Русия се изправя срещу САЩ, посочва БТА.

Мачове от четвъртия кръг на Световната купа на  континенталните шампиони по волейбол:

Иран - САЩ 3:2 (28:26, 19:25, 19:25, 27:25, 18:16)

Русия - Бразилия 3:2 (20:25, 22:25, 25:21, 25:17, 15:9)

Италия - Япония 3:0 (25:16, 25:21, 25:21)