Русия очаквано на полуфинал след бой над Норвегия

Отборът на Русия очаквано се класира за полуфиналите на Световното първенство по хокей на лед в Швеция и Финландия, предаде БТА.

Възпитаниците на Зинетула Билялетдинов победиха Норвегия с 5:2 (2:1, 0:1, 3:0) и продължават похода си към 26-а титла.

Александър Овечкин откри резултата в 7:26 минута на мача след асистенция на Александър Сьомин. Любопитното е, че двамата се присъединиха към националния отбор едва преди два дни след отпадането на Вашингтон на полуфиналите в Източната конференция в Националната хокейна лига.

Пер-Аге Скродер изравни четири минути по-късно, но до края на първата третина Александър Попов отново изведе Русия напред.

В 28-ата секунда на втората част норвежците отново стигнаха до изравнително попадение чрез Патрик Торесен, а до края й удържаха мощната атака на съперника.

Руснаците започнаха силно в третата третина и Алексей Емелин направи 3:2 още в 55-ата секунда. След средата на частта Николай Жердев и Иля Никулин вкараха още два гола и решиха всичко.

Вратарят Ларс Хауген отрази 40 удара, но и това не помогна на Норвегия. Русия пък очаква победителя от мача между защитаващия титлата си Финландия и САЩ.