Финландия на полуфинал след драма срещу САЩ

Защитаващият титлата си Финландия победи драматично САЩ с 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) и се класира за полуфиналите на Световното първенство по хокей на лед, информира БТА.

В препълнената зала в Хелзинки домакините стигнаха до драматичен успех с победен гол на Йесе Йонсю само 9 секунди преди края на редовното време.

Йонсю откри резултата в 13:27 минута на втората част, но радостта на финландците продължи кратко, след като само 21 секунди по-късно Кайл Палмиери изравни. Американците стигнаха до пълен обрат с попадение на Боби Райън в 1:39 минута на третата част, но 6:58 минути преди сирената капитанът Мику Койву изравни, за да се стигне до драмата в края.

Така за място на финала Финландия ще срещне Русия, която по-рано днес победи Норвегия с 5:3.