Русия измете паркета с Канада и влезе в биткaта за олимпийските медали

снимка: cev.lu

Русия отнесе Канада на волейболния турнир в Рио с 3:0 (25:15, 25:20, 25:18). Така Сборная се класира на 1/2 финал. Най-резултатен за олимпийския шампион от Лондон бе Максим Михайлов, който закова 13 точки. За канадците най-много точки отбележи Джон Гордън Перин - 11.

В първия гейм Русия не остави никакъв шанс на кленовите листа. Във втоия гейм Канада опита да се портивопостави, но Михайлов демонстрира своята класа и Сборная поведе с 2:0. В последния гейм канадците не можеха да исмислят как да спрат мощните атаки на Макисм и Егор Клюка.

Руснаците ще разберат своя противник след 4,15 часа българско време, когато ще играят Бразлия и Арженитна. По-вероятният съперник на бронзовия медалист от Игрите в Пекин е състава на домакините. Все пак Русия ще има шанс да си тръгне отново с медал.