Бразилия потъна в сълзи - китайките биха шута на любимките на нацията

Световният вицешампион Китай детронира Бразилия на олимпийския турнир по волейбол за жени в Рио де Жанейро.

Азиатките спечелиха срещу домакините с 3:2 (15:25, 25:23, 25:22, 22:25, 15:13) и сложиха край на надеждите на "Селесао" за трета поредна олимпийска титла.

Бразилките спечелиха лесно първия гейм, но в последствие срещата стана изключително оспорвана и китайките, шампионки от Игрите в Атина 2004, успяха да стигнат до тайбрек. В него равенството се поддържаше до 10:10, след което азиатките направиха две поредни точки и запазиха аванса си до края.

Тин Чжу беше най-резултатна за победата с 26 точки.

За Бразилия с 19 точки се отличи Фернанда Родгиреш.

Китай ще срещне на полуфиналите европейския вицешампион Холандия, който елиминира Република Корея с 3:1 (25:19, 25:14, 23:25, 25:20).

Сърбия също се класира за полуфиналите след категорична победа с 3:0 (25:9, 25:22, 25:21) над европейския първенец Русия само за 63 минути.

Тияна Бошкович беше най-резултатна за победителките с 20 точки, а 16 добави Милена Рашич.

Татяна Кошельова беше най-добра за руския състав със 17.

За място на финала сръбкините ще се изправят срещу световния шампион САЩ.

Американките, които са и олимпийски вицешампионки, се справиха категорично с бронзовия медалист от Игрите в Лондон 2012 Япония с 3:0 (25:16, 25:23, 25:22). По 12 точки за успеха реализираха Джордън Ларсън-Бърбач и Кимбърли Хил.