Рубин елиминира Динамо Киев от Шампионската лига

Руският Рубин Казан се класира за плейофната фаза на Шампионската лига, след като днес тимът от Татарстан елиминира от надпреварата украинския колос Динамо Киев във втори мач от 3-ия предварителен кръг на турнира.

Успехът на Рубин обаче бе и донякъде очакван, имайки предвид победата с 2:0 насред Киев в първата среща, което направи задачата на Динамо в Казан почти непосилна.

Днес Рубин постигна нов успех - този път с 2:1, с което и продължи напред с общ резултат 4:1 от двата мача. Дудян откри за домакините след 19 минути игра, след което нови попадения не последваха до самия край на срещата.

Медведев направи 2:0 в 87', а Хусев вкара първи гол за киевчани след 180 минути игра за крайното 2:1 в 90'.

Така Рубин вече очаква последния си съперник преди заветните групи на Шампионската лига, докато Динамо ще се бори за влизане в груповата фаза на Лига Европа.