Розберг пребори Хамилтън за полпозишън-а в Бахрейн

Лидерът във временното класиране при пилотите във Формула 1 Нико Розберг прекрати серията на съотборника си в Мерцедес Люис Хамилтън и спечели полпозишън за утрешното състезание за Гран при на Бахрейн на пистата „Сахир“.

Розберг и Хамилтън отново бяха без сериозна конкуренция, като „сребърните стрели“ загатнаха за отличната си форма още в квалификациите. Този път обаче Хамилтън не можа да се пребори за първата позиция на решетката и не можа да запише трети пореден полпозишън този сезон.

Розберг записа най-добрата си обиколка – 1:33.185 минути още в самото начало на третата фаза на квалификациите, а Хамилтън изостана на 0.279 секунди от неговото темпо. Англичанинът имаше възможност при последната си обиколка да даде по-добро време, но направи грешка на първия завой и се отказа да се бори за първото място.

4077816

3-ти ще стартира пилотът на Уилямс Валтери Ботас, който отново се оказа по-бърз от съотборника си Фелипе Маса. След него се нареждат Серхио Перес с Форс Индия, Кими Райконен с Ферари, Дженсън Бътън с МакЛарън, Фелипе Маса, Кевин Магнусен с МакЛарън и Фернандо Алонсо с другото Ферари. 10-ти ще започне Себастиан Фетел с Ред Бул.

4077815

Пореден проблем с двигателя на Себастиан Фетел, който в последствие премина и в технически провал при смяна на скоростите, не позволи на световния шампион дори да се класира за заключителната трета фаза на квалификациите.

Така Фетел остана извън топ 10 на решетката преди старт от Формула 1 за втори път през този сезон, след като и в Австралия битката за позиция не премина по план за аса на Ред Бул. 4-кратният шампион във Ф1 ще стартира 10-ти (той даде 11-то време), като неговите проблеми започнаха още в третата свободна тренировка по-рано днес, когато получи проблемите с двигателия, който се изключи сам след завъртане на автомобила на Ред Бул.

4077814

Съотборникът на Фетел в „червените бикове“ Даниел Рикардо се представи по-впечатляващо и се вреди в топ 10, като във финалната сесия демонстрира най-доброто темпо от преследвачите на Мерцедес и завърши с трето по сила време.

Заради наказанието от 10 места, получено заради „опасно напускане на питлейна“ в Малайзия миналата седмица, Рикардо ще стартира 13-ти в утрешното състезание.