Розберг издуха Хамилтън на "Монца", Фетел класира "Ферари" на подиума

Гран при на Италия отново показа, че е едно от най-велико състезания в календара на Формула 1. Тази година "Монца" я покори пилотът на "Мерцедес" Нико Розберг. Който счупи 7-годишен стериотип на тази писта. тъй като за последно през 2009 г., пилотът стартирал пръв не печели надпреварата.

Това е първа победа за Розберг на емблематичната писта. Хамилтън пък спечели вчера полпъзишън, но завърши втори, след много слаб старт.

Интересно обаче е, че с тази победа Розберг диша много здраво във врата на Хамилтън, тъй като се доближи на едва 2 точки зад него в крайното класиране.

Истински награда за многобройните фенове по трибуните бе третото място на пилота на "Ферари" Себастиан Фетел. В домашното Гран при за "Скудерия" все пак има кой от отбора да се качи на подиума.

Четвърти завъшри колегата на Фетел във "Ферари" Кими Райконен.