Рос Браун няма да напуска Мерцедес

галерия:

Тим шефът на Mercedes GP Рос Браун отхвърли спекулациите, че ще напуска тима. В последно време се засилиха слуховете, че ролята на Браун в тима ще бъде намалена до минимум поради, с което той ще бъде принуден да напусне.

 

"Няма да напускам, поне докато този тим е печеливш," заяви Браун пред немското издание Auto moto und sport. Запитан дали тима може да повтори подвига на Brawn GP от 2009 година, когато взе световната титла:

 

„Обстоятелствата са много различни от 2009 година. През 2008 ние имахме 750 човека в Бракли и няколкостотин в Япония за Хонда. Сега не разполагаме с такъв екип."

 

„Вярно, е че започнахме да изграждаме колата за 2011 година, по-рано, но това не означава, че сме вложили повече от другите три тима (Ред Бул, Ферари и Макларън) пред нас."

 

„Едва ли ще изживеем приказката от 2009 година, но съм сигурен, че ще имаме много добра кола," добави Браун.