Рома вгорчи завръщането на Ливорно в Серия А

Рома взе първи три точки на старта на Серия А, след като надви новака Ливорно като гост на неговия "Стадио Армандо Пичи".

Гостите бяха по-класният тим и това пролича от първата до последната минута на срещата, но успяха да открият резултата чак в 65-та минута, когато Даниеле де Роси реализира красиво попадение.

Само две минути по-късно Алесандро Домици оформи крайното 2:0. Преди това "вълците" пропуснаха редица положения, а през първата част Франческо Тоти удари и греда.

В крайна сметка столичани се поздравиха с успеха, докато Ливорно направи дебют в елита на Италия след три години пауза с домакинско поражение.

През първата част Рома тотално доминираше на игралното поле, но така и не успя да намери път към вратата на Ливорно.

Първата сериозна възможност за попадение се откри пред Майкон в 17-та минута, но ударът му б отразен от Франческо Барди.

В 24-та минута пък Миралем Пиянич намери Франческо Тоти пред наказателното поле, но капитанът на "вълците" стреля на сантиметри вдясно от вратата. Четири минути по-късно отново комбинация между Пиянич и Тоти доведе до греда на сметката на гостите.

До края на полувремето гол не падна, а домакините се задоволиха с няколко далечни удара, които обаче не затрудниха особено Морган де Санктис.

През втората част ситуацията на терена не се промени - Рома непрекъснато атакуваше, Ливорно се бранеше, като поглеждаше към Морган де Санктис по-рядко и от първото полувреме. Резултатът обаче оставаше непроменен.

В 65-та минута наставникът на Рома Руди Гарсия най-после отдъхна, след като футболистите му успяха да открият резултата. Автор на попадението стана Даниеле де Роси, който с мощен шут от около 25 метра заби топката в долния ляв ъгъл на вратата Барди.

Само две минути по-късно Алесандро Флоренци получи кълбото в наказателното поле от Леандро Кастан и за втори път смълча трибуните на "Стадио Армандо Пичи", за да донесе изстрадания, но заслужен успех на Рома.

В края на срещата домакините направиха опит да върнат поне едно попадение. Не лош шанс за гол се откри пред Федерико Диониси, но от ъгъла на наказателното поле той стреля в аут.