Рома удари Лацио с две дузпи в дербито на Вечния град и спря полета на "орлите"

Тимът на Лацио пропусна изгоден шанс да увеличи аванса си на върха в Серия А пред Интер на 6 точки, след като днес "орлите" загубиха с 0:1 римското дерби с Рома на "Стадио Олимпико".

И двата гола за символичните гости паднаха след изпълнение на дузпи през втората част, като точни бяха Марко Бориело и Мирко Вучинич. По този начин Рома най-сетне успя да се изкачи сред първите шест във временното класиране на Серия А, докато въпреки загубата, Лацио остава лидер с актив от 22 точки след 10 изиграни кръга.

По-интересните ситуации на терена, както и головете се случиха през вторите 45 минути, докато през първото полувреме дербито бе значително по-постно. В 42' футболистите на Рома вкараха за първи път топката в мрежата на Лацио, ала попадението на резервата Леандро Греко бе отменено поради засада.

Развръзката на срещата пък стартира в 50', когато бе отсъдена дузпа в полза на Рома. Лихщайнер блокира с ръка изстрел на Фабио Симплисио, а Бориело бе точен от бялата точка за 0:1. В 65' пък "орлите" имаха удобен шанс за изравняване, когато Маури намери Ернанеш на стрелкова позиция, ала неговият сънародник Жулио Серджо успя да отрази опасния изстрел на "кариоката".

В самия край на "Олимпико" бе много интересно, като двата отбора удариха по един път и напречната греда. Първи това стори Симплисио в 77', когато бразилецът получи удобен пас от Йон Арне Рийзе, ала изстрелът му намери напречния стълб зад Муслера. Упражнението пък бе повторено от от Паскуале Фоджа в 84', като голмайсторът на Лацио не успя от около метър да отбележи.

Край на спора пък бе сложен в 86', когато футболистите на Рома получиха шанс да изпълнят втора дузпа в своя полза. Резервата Жулио Баптища бе фаулиран от Диас, а Мирко Вучинич удвои, оформяйки и крайното 0:2. Черногорецът пък отново бе буен в изразяването на радостта си, събличайки фланелката си и отивайки да поздрави полуделите от радост тифози на Рома.