Арсенал се сгромоляса срещу Нюкасъл на "Емирейтс"

Арсенал допусна изненадваща загуба като домакин от отбора на Нюкясъл с 0:1. Тимът от Лондон игра добре, но така и не успя да намери път къв вратата на изключително добре организираните гости от Нюкясъл. Така тимът на „свраките" успя да постигне сладък реванш за загубата в срещата от Карлинг Къп с 0:4 наскоро.

Първата част на двубоя започна обещаващо за домакините, които пропуснаха да отбележат още в 13-тата минута чрез Фабрегас. Впоследствие обаче опасни положения пред двете врати липсваха почти изцяло, като следващото опасно положение за който и да е от двата отбора дойде едва в 40-тата минута, когато Самир Насри отправи страхотен удар, но вратарят на „свраките" Тим Крул се справи.

Това обаче не успя да стори неговия колега на вратата на лондончани Лукаш Фабиански, който допусна поредна сериозна грешка в последната минута на първото полувреме, която позволи на звездата на гостите Анди Керъл да реализира попадение при първия удар в очертанията на вратата за неговия тим.

Лондочани започнаха стремглаво втората част, а с пропуски се отличиха Тио Уолкът и Шамак. Нюкясъл обаче се справи с първоначалния натиск и отново подреди много добре своя защитен вал. В игра за „топчиите" се появиха Аршавин и Робин ван Перси, който се завърна на терена след сериозна контузия, но и те не помогнаха на своя тим да създаде кой знае какви положения пред вратата на Крул.

В продължението на двубоя червен картон получи младият бранител на Арсенал Кошчелни, след като остана последен в отбрана, бе надбяган от Нийл Рейнджър и се наложи да го фаулира.

С тези три точки тимът на „свраките" събра актив от 17 и се изкачи до четвърто място във временното класиране, преди своя двубой да изиграе отбора на Манчестър Сити. Арсенал пък отстъпи второто място на Манчестър Юнайтед.