Рома сгреши срещу Сасуоло, отдалечи се от върха (ВИДЕО)

снимка: twitter

Второ поредно равенство на стадион „Олимпико“ записа Рома тази седмица и по този начин допусна по-сериозно изоставане от лидера Интер в началото на сезона. И ако ремито 1:1 с Барселона в Шампионска лига бе прието с еуфория от тифозите, то 2:2 със Сасуоло в Калчото определено се счита за грешна стъпка, макар двата тима да започнаха (и в крайна сметка да продължават) кръга с равен точков актив.

„Вълците“ и „неровердите“ имат по 8 точки и заемат трето и четвърто място, след като бяха задминати от Торино, който по същото време днес спечели с 2:0 домакинството си на Сампдория. В ранния мач от неделната програма на кръга Интер надви с 1:0 Киево като гост и се утвърди на първата позиция с пълен актив от 12 точки.

Грегори Дефрел откри резултата в полза на Сасуоло в 22-ата минута, но Франческо Тоти, който не игра срещу Барселона през седмицата, изравни в 36-ата след асистенция на Миралем Пянич.

Това бе гол номер 300 за Тоти в кариерата му с екипа на Рома и 244-ти в Серия А.

Антонио Флоро Флорес намери Матео Политано в самия край на полувремето и последният се разписа за 1:2, но само 4 минути след подновяването на играта Мохамед Салах отново възстанови равенството след самостоятелно изработен гол – негов първи с екипа на „вълците“.

Любопитен факт е, че от завръщането на Сасуоло в Серия А през сезон 2013/14 Рома няма победа като домакин над този съперник – равенства 1:1 и два пъти 2:2.