Aвтогол и дузпа за първа победа на Юве в Серия А (ВИДЕО)

Шампионът Ювентус изживя най-добрата си седмица от началото на сезона и след като удари Манчестър Сити като гост в Шампионска лига, сега постигна първи успех в Серия А. „Старата госпожа“ се наложи с 2:0 като гост на Дженоа и увеличи актива си на 4 точки след първите 4 кръга.

Автогол на вратаря Еуженио Ламана в 36-ата минута осигури аванс на Юве в ключов момент от мача. Алваро Перейра центрира отляво в наказателното поле за непокрития Пол Погба, който, въпреки че беше на около два метра пред опразнената врата, засече кълбото с плонж в горната греда. За щастие на гостите, топката се отби от Ламана и влетя в мрежата му, като стражът не можа да се намеси по най-добрия начин.

В 44-ата минута Армандо Ицо бе изгонен за втори жълт картон за задържане на Хуан Куадрадо, след като десет по-рано бе получил първото си официално предупреждение. Очевидно така задачата на домакините за второто полувреме се усложни значително и те не можаха да се преборят поне за равенство.

В 60-ата минута Пол Погба фиксира крайния резултат с точно изпълнение на дузпа и за първи път от началото на сезона записа името си сред голмайсторите. Макс Алегри избра да пусне сред титулярите Марио Манджукич и Алваро Мората, които имаха добри шансове да се разпишат, но така и не успяха да реализират положенията пред себе си.

Ювентус вече с 4 точки се намира на 12-то място, като Емполи има същия актив, след като вчера спечели с 2:1 гостуването си на Удинезе. Дженоа остава с три на 14-та позиция, а разликата между „Старата госпожа“ и лидера Интер е 8 пункта, след като в ранния двубой днес „нерадзурите“ спечелиха с 1:0 визитата си на Киево.