Рома се върна в топ 5 на Серия А след успех над Лече

снимка: АП

Рома се поздрави с втора поредна победа в Серия А и се изкачи на 5-то място в класирането, след като очаквано надигра Лече с 2:1 на „Стадио Олимпико". „Вълците" се възползваха от загубата на Палермо с 0:3 от Ювентус и изместиха сицилианците от последната позиция, даваща право на участие в Лига Европа.

Възпитаниците на Луис Енрике имаха пълно превъзходство в двубоя и можеха да спечелят с по-изразителен резултат, но преди почивката реализираха само един гол чрез босненския национал Миралем Пянич, който бе точен в 25-ата минута. В 54-ата Фернандо Гаго с прекрасен далечен изстрел удвои преднината на римляните, но само 6 по-късно гостите върнаха интригата с попадение на Андреа Бертолачи.

Страхотна задна ножица на Пабло Освалдо прати кълбото за трети път в мрежата на бившия страж на „вълците" Жулио Серджо, но попадението на италианеца с аржентински корени бе отменено, заради засада.

Рома вече има 17 точки в актива си, докато Лече остава на 18-то място с едва 8 пункта и в този двубой не оправда реномето си на състав, представящ се по-добре при визитите си в Калчото.

През първото полувреме тоталното преимущество на домакините бе материализирано чак в 25-ата минута, когато много активният Родриго Тадей направи двойно подаване с Даниеле Де Роси и предостави кълбото почти на голлинията за Пянич, който нямаше проблем да отбележи - 1:0.

След почивката мачът стана по-интересен и темпото се повиши, като още в 54-ата минута Рома стигна до втори гол - отново Пянич беше замесен в него, макар и само с пас към Гаго, който с прекрасен изстрел от респектираща дистанция не остави никакви шансове на бившия страж на „вълците" Жулио Серджо - 2:0.

Последваха два сериозни пропуска в актива на домакините, дело на Ерик Ламела и Боян Къркич, които от чисти позиции не успяха да насочат кълбото в очертанията на вратата.

Лече отговори на предизвикателството с ответен гол, който стана при съмнително положение за засада, но повторенията на ситуацията показаха, че тя е била пасивна - Бертолачи получи топката в коридор покрай невнимателните бранители на Рома и я прати в мрежата на Мартен Стекеленбург за 2:1.

Последва нов фрапантен пропуск на Къркич, който стреля над вратата от 7-8 метра, след като бе оставен сам фронтално срещу рамката на целта. Домакините можеха да съжаляват за неточностите си в атака, защото в 70-ата минута Корвиа се откъсна от защитата и отправи опасен удар към вратата, който обаче премина на сантиметри от страничната греда.

В 75-ата минута Пабло Освалдо направи страхотна задна ножица и прати топката в мрежата, но за съжаление попадението беше отменено, тъй като италианецът с аржентински корени е бил в засада. Това бе и последното интересно действие в двубоя, който Рома все пак спечели с 2:1.