Атлетико нанесе трета поредна загуба на Леванте в Примера

Атлетико Мадрид спечели един от най-любопитните сблъсъци в 13-ия кръг на Примера дивисион, след като надигра с 3:2 доскорошния лидер Леванте. По този начин скромният тим от Валенсия вече регистрира трето поредно поражение в Ла Лига и остава на 4-та позиция в класирането, но се отдалечи на 8 точки от лидера Реал Мадрид.

Атлетико Мадрид пък вече се намира на 9-то място с 16 пункта и изостава само с 1 от Атлетик Билбао и Севиля.

„Дюшекчиите" пък предоставиха една от редките си качествени продукции в домашното първенство и се поздравиха със заслужен успех, въпреки че четвърт час преди края резултатът бе равен - 1:1.

Резервите на Грегорио Мансано Луиш Мигел Алфонсо Фернандеш - Пици и Хосе Антонио Рейес изработиха първото попадение за домакините, което падна чак в 68-ата минута на срещата - независимо от мощния си натиск, Атлетико поведе чрез бърза контраатака.

Столичани, вдъхновени от подаване на Диего към Рейес, се пренесоха в противниковата половина и имаха числено предимство пред изненаданите бранители на Леванте. Последва пас към непокрития вляво Пици, който напредна в пеналтерията и промуши кълбото между краката на вратаря на гостите Мунуа за 1:0.

Още в следващата атака обаче коравият отбор на Леванте съумя да се възползва от пробойна в отбраната на Атлетико и с първата си опасна атака, възстанови равенството. Хосе Хавиер Баркеро направи самостоятелен рейд по левия фланг и нахлу в наказателното поле, преди да подаде на точката за дузпа, където се намираше Чави Торес. Последвалият изстрел на Торес беше прецизен и не остави шансове на вратаря на домакините Тибо Куртоа - 1:1.

Все пак, в 74-ата минута Арда Туран изнесе топката в предни позиции и стигна чак до аутлинията отдясно, за да сложи кълбото на главата на връхлитащия Адриан, който отблизо бе безпощаден - 2:1.

В 82-ата минута пък интригата бе елиминирана, след като колективна грешка в защитата на Леванте подари топката на Диего, който от 7-8 метра не се поколеба да я прати в мрежата за трети път - 3:1.

В заключителните секунди на триминутното продължение Рубен Суарес вкара втория почетен гол за Леванте и фиксира крайното 3:2.