Рома наказа две грешки на Сасуоло

Рома постигна противоречив успех с 2:0 като гост на Сасуоло в първи мач от неделната програма на 31-ия кръг в Серия А. Първото попадение в срещата реализира Матиа Дестро в 16-ата минута, с което се разписа в четвърти пореден труден двубой за „вълците“, след като вкара и при успеха с 2:1 над Торино миналия петък, както и срещу Киево (2:0) и Удинезе (3:2).

Вторият гол падна в 6-ата минута на добавеното време, след като резервата Мишел Бастош бе изведен сам срещу вратаря в наказателното поле и го разпечата с диагонален изстрел - 0:2 и първи гол за бразилеца с екипа на "вълците" в 9-ия му мач от Калчото.

Благодарение на победата днес Рома се извиси с 12 точки аванс пред Наполи на втората позиция, събирайки 73 в актива си. Довечера от 21:45 часа на стадион „Сан Паоло“ е голямото дерби на кръга между Наполи и Ювентус, който е лидер с 81 пункта.

Сасуоло, въпреки достойното си представяне срещу „вълците“, не можа да увеличи актива си и остава предпоследен с 22 точки – на 4 от Болоня, който е 17-ти и е първият отбор над зоната на изпадащите.

В следващите кръгове Сасуоло има мачове срещу директните си съперници в борбата за оцеляване в Серия А.

Домакините могат да съжаляват за начина, по който допуснаха попадението в 16-ата минута срещу Рома. Топката бе загубена елементарно на около 30 метра от голлинията и Раджа Наинголан необезпокоявано изведе Дестро сам срещу вратаря, след като бранителите бяха същисани.

Нападателят на „вълците“ пък с елегантно копване преодоля плонжиралия вратар Джанлука Пеголо и прати топката в мрежата му за 0:1.

Най-спорното и дискусионно положение в срещата се случи в 34-ата минута, когато Никола Санзоне нахлу в наказателното поле и финтира Мехди Бенатиа, след което между двамата имаше съприкосновение и играчът на Сасуоло се строполи на тревата.

Реферът Никола Рицоли в продължение на около 5 минути се консултираше със своите помощници, както и с главните действащи лица в ситуацията, но в крайна сметка реши да не отсъжда дузпа в полза на домакините.

Повторенията затвърдиха впечатлението, че Санзоне пада прекалено лесно и театрално, след като е докоснат с ръка от Бенатиа, който пък от своя страна определено закъсня с реакцията си и можеше да донесе неприятности на „вълците“.

След почивката контраатаките на Рома вещаеха опасности, като най-сериозният пропуск направи Жервиньо, а стихийният натиск на домакините не можа да притесни кой знае колко Морган де Санктис.

В 96-ата минута по идентичен начин с първия гол падна и вторият - грешка на защитата при изнасянето на топката я подари на Франческо Тоти, който изведе в наказателното поле Бастош и той с безкомпромисен изстрел фиксира крайното 0:2.