Рома и Милан със самоубийствено реми на „Олимпико“

Рома и Милан направиха зрелищен мач за край на съботната програма на 19-ия кръг в Серия А и завършиха наравно 1:1, от което не останаха доволни и двата тима. „Вълците“ имаха превес преди почивката и логично водеха в резултата, докато през второто полувреме инициативата бе у Милан и „росонерите“ дори могат да съжаляват, че не осъществиха пълен обрат.

В 4-ата минута Миралем Пянич центрира от пряк свободен удар на дясното крило и на далечната греда Рюдигер почти от упор заби от воле топката в мрежата на Джанлуджи Дунамура – 1:0.

Домакините имаха и още положения за увеличаване на аванса си, но след почивката Милан имаше далеч повече ситуации. В 50-ата Юрай Куцка изравни с идентично попадение на това на Рома, само че с глава на далечната греда.

След това Карлос Бака пропиля поне две чисти положения, при едно от което топката срещна напречната греда. Куцка пък имаше идеален шанс за втори гол, но пропусна, връхлитайки към вратата, за да прати топката над вратата от около осем метра.

Така Милан събра 29 точки и остава на шеста позиция, а Рома е на пето място с 34 пункта.